Kiedy i jak przycinać drzewa owocowe?
Kiedy i jak przycinać drzewa owocowe?

Przycinanie drzewek owocowych jest bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju i obfitego owocowania. Przycinanie pomaga usunąć martwe, choroba lub uszkodzone gałęzie, co zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób i szkodników. Pozwala również na lepszy dostęp światła i powietrza do wnętrza korony, co z kolei pobudza drzewko do wzrostu i owocowania. Regularne przycinanie pozwala również na utrzymanie drzewek w dobrej kondycji i zapewnia im długowieczność.

czytaj całość »
Części do maszyn rolniczych – gdzie kupować?
Części do maszyn rolniczych – gdzie kupować?

Praca rolnika to często wielka niewiadoma. Wszystkie wykonywane czynności są bowiem ściśle uzależnione od warunków atmosferycznych. Maszyny z kolei wymagają ciągłej konserwacji. Nie można przecież doprowadzić do sytuacji, w której okaże się, że rozpoczęcie pracy jest niemożliwe, bo doszło do poważnej awarii ciągnika.

czytaj całość »
Czy rolnik może ułatwić sobie pracę?
Czy rolnik może ułatwić sobie pracę?

Rozwój technologii, techniki i pojawianie się coraz to nowych udogodnień zdecydowanie wpływa na poprawę jakości czy wygodę wykonywania wielu prac, choć charakter niektórych zawodów pozostaje niezmienny. Dobrym przykładem jest tu praca na roli, której skuteczność i powodzenie w dużej mierze zależy od pory roku i pogody.

czytaj całość »
Części zamienne do ciągników Ursus - jakie wybrać?
Komponenty do ciągników Ursus

Ursus to polska marka zajmująca się produkcją maszyn rolniczych, która na gruncie krajowym cieszy się ogromną estymą i zaufaniem ze strony klientów. Nic zatem dziwnego, że dzisiejsi producenci i dystrybutorzy części do maszyn rolniczych poświęcają wiele czasu i energii, aby zaproponować swoim klientom szereg wysokojakościowych komponentów do tych urządzeń. Ogromną popularność na dzisiejszym rynku mają ciągniki Ursus typu C-330, C-360 czy C-385.

czytaj całość »
Jak montować pasy klinowe?
Prawidłowy montaż pasów klinowych

Prawidłowy montaż pasów klinowych jest niezbędnym elementem w prawidłowej eksploatacji części roboczych maszyny. Za ich pośrednictwem są napędzane odpowiedzialne podzespoły, które mają wpływ na sprawność i trwałość danej aplikacji. Pasy klinowe podczas pracy są lekkie, ciche i nie wymagają dodatkowego smarowania – co ma miejsce w przypadku zastosowania łańcuchów rolkowych. Należy jednak pamiętać, że pasy klinowe wymagają odpowiednich warunków do poprawnej pracy – czystego, suchego otoczenia, bez najmniejszych śladów paliwa lub oleju hydraulicznego. Kontakt oleju z gumą może bowiem w konsekwencji spowodować utratę właściwości danego pasa. Zerwanie go może więc generować dodatkowe nieplanowane koszty. Powyższy przykład stanowi tylko część istotnych rzeczy mających wpływ na prawidłową eksploatację pasów klinowych.

 

czytaj całość »
Jak obniżyć koszty eksploatacji maszyn rolniczych?
Jak obniżyć koszty eksploatacji maszyn rolniczych?

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to nie tylko konieczność dbania o wykonanie wszystkich niezbędnych prac, planowanie i zabezpieczanie zbiorów, ale również ponoszenia kosztów zakupu i eksploatacji maszyn rolniczych. Dla wielu rolników stanowi to spore obciążenie finansowe. Nic więc dziwnego, że zastanawiają się w jaki sposób można obniżyć koszty eksploatacji nie ryzykując awarii sprzętu, która powodowałaby przerwy w pracy. Na szczęście, istnieją skuteczne, sprawdzone rozwiązania, które warto zastosować - poznajmy je.

czytaj całość »
Jak ubezpieczać maszyny i urządzenia rolnicze?
Jak ubezpieczać maszyny i urządzenia rolnicze?

W dzisiejszych czasach praca w gospodarstwie rolniczym nie jest możliwa bez posiadania nowoczesnego sprzętu. Bardzo wielu rolników wydaje więc wszystkie oszczędności na zakup maszyn rolniczych i urządzeń. Jeśli jesteś jednym z nich, powinieneś odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. Dzięki temu awaria lub inny nieprzewidziany wypadek nie będzie wiązał się z utratą dochodu.

czytaj całość »
Zakup maszyn rolniczych – sposoby finansowania
Zakup maszyn rolniczych – sposoby finansowania

Prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa bez posiadania maszyn rolniczych jest obecnie praktycznie niemożliwe. Niestety, zakup sprzętu rolniczego wiąże się ze sporymi wydatkami, które nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć z własnej kieszeni. Nic więc dziwnego, że obecnie coraz więcej rolników zastanawia się nie tylko gdzie kupić maszyny rolnicze, ale również w jaki sposób je sfinansować. Na szczęście - obecnie mamy sporo alternatyw. Poznajmy je.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium